Zimní  den sportu

ZIMNÍ DEN SPORTU – ÚJEZD – 29. – 30. ledna 2024

Šampióni lyžování
uhánějí z horských strání.
Hurá šupem ze svahu,
Chce to hlavně odvahu.

Dva krásné slunečné dny letošní zimy čekaly právě na nás – na 23 žáků 4. a 5. ročníku . 29. a 30. ledna 2024 si žáci užili krásně upraveného lyžařského svahu v Újezdě. Naši zdatní lyžaři trénovali techniku jízdy a docvičovali carvingový oblouk pod vedením zkušených lyžařských instruktorek – p. učitelek PaedDr. Králíkové Bronislavy, Mgr. Filákové Ivy, Mgr. Kantnerové Aleny.

Děti také musely předvést svou zdatnost i v různých doprovodných cvičeních - "koloběžce", jízdě ve vyznačené trati, žáci také předvedli, jak si umí připravit svoji lyžařskou výzbroj i výstroj.

Pod vedením si také zopakovali základy správné techniky jízdy v oblouku, dodržování bezpečné jízdy na vleku a pohybu na sjezdovce.

Všichni byli odměněni chutným obědem, kterým nás zásobil po oba dny p. ředitel naší školy.

Všechny děti si zasloužily "průkaz zdatného lyžaře" a super sportovní zážitky, které nám lyžování nabídlo.

Na Zimním dnu sportu pro žáky se finančně podílelo Město Slavičín.

PaedDr. Králíková Bronislava