Bádáme v okolí školy

Díky projektu podporovaném Zlínským krajem jsme vytvořili přírodní zahradu v blízkosti ZŠ Vlára, která bude využívána pro badatelsky orientovanou výuku přírodních věd a výuku praktických činností. Bude sloužit k podpoře a propagaci klasického zahradničení, rozvoj polytechnických dovedností. Základní škola Vlára si klade za cíl rozvíjet v přírodovědných předmětech badatelsky orientované učení. Díky projektu jsme vybavili školu potřebnými badatelskými pomůckami a vytvořili v její blízkosti zahradní učebnu, která bude sloužit pro výuku přírodních věd i praktických činností. Učebna je volně přístupná veřejnosti, aby zde mohli obyvatelé města načerpat inspiraci pro vlastní zahradničení. Přírodní zahrada je vybavena vyvýšenými záhony i kompostérem a osázena bylinkami, ovocnými keři a stromy. Veškerou výsadba je označena cedulkami, abychom vzdělávali žáky i náhodné kolemjdoucí. Pro zvířecí návštěvníky jsou instalovány biodiverzitní prvky (budky, krmítka, hmyzí domečky atp.).

SCIO - PEČUJEME O VZDĚLÁVÁNÍ

22. 9. 2020

Za zapojení do projektů získáváme značku Pečujeme o vzdělávání.

SCIO - OCENĚNÍ V NÁRODNÍM TESTOVÁNÍ MA PRO PÁTÉ TŘÍDY

23. 7. 2019

za nejlepší výsledek v kraji: Zlínský kraj

VYTVOŘENÍ UČEBNY TECHNICKÝCH ŘEMESEL A PŘÍRODOPISU

11. 7. 2019

Cílem projektu jsou rekonstrukce a pořízení vybavení do technické učebny dílen a do učebny přírodopisu za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčových kompetencích: technické a řemeslné obory a přírodní vědy.

"Na realizaci projektu byla poskytnuta finanční podpora z Evropské unie". Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008147. Celkové náklady projektu byly 2 682 000,-Kč a výše dotace byla 2 469 817,- Kč.