Sportovní den mládeže 2023

06.11.2023

Popis sportovní akce TAJV ve Slavičíně:

2. ročník semifinálového postupového turnaje Sportovní den mládeže s TAJV ve Slavičíně se uskutečnil v pátek 3. 11. 2023 od 9 hod ve sportovní hale pro nominované žáky základních škol. V současnosti se jedná o největší sportovní projekt pro děti a mládež v 250 obcích České republiky. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury, Ministerstva pro místní rozvoj a Zlínského kraje.

Účastníci turnaje soutěží nejprve společně v 5 sportovních aktivitách (fotbal, florbal, házená, frisbee, tenis), kdy následně nejúspěšnější finalisté ze Slavičína obdrží nominaci na prosincové Národní finále
v Kladně. Právě zde budou nominovaní hráči ze Slavičína soupeřit o pozici národního vítěze a o putovní zlatý pohár TAJV pro město Slavičín.

Sportovní akce TAJV ve Slavičíně je realizována za finanční podpory města Slavičín.

Pavel Macek, ředitel školy