Rozhádaný orchestr

23.01.2024

Dne 17. ledna navštívily děti z druhých tříd hudební pohádku o zlém čarodějovi, který pomocí čar působí na orchestr, aby se mu nedařilo. Jednotlivé skupiny nástrojů se pokoušejí samy koncertovat, ale nemají úspěch. Čaroděj je nadšený, že jsou muzikanti rozhádaní, a že publikum sedí doma u televizí       a počítačů.

Díky našim malým posluchačům se podařilo přesvědčit muzikanty, že spolupráce je důležitá a díky tomu, jsme si mohli společně poslechnout nádherné skladby od takových autorů jako byli Antonín Dvořák, Johan Sebastian Bach, Bedřich Smetana a jiní.

Koncert se všem dětem moc líbil, protože byly součástí celého programu a jen díky nim se mohl uskutečnit.

Mgr. M. Zálešáková