Páťáci v Městské knihovně Slavičín

Kdo se bojí, nesmí do lesa!

....říká jedno staré přísloví. Ale dobrý čtenář si občas vybere v knihovně k přečtení detektivku nebo horor, aby se tak trochu bál.

Žáci 5. A a 5. B navštívili 3. dubna Městskou knihovnu ve Slavičíně. Paní knihovnice jim představila knižní řady s detektivní či hororovou zápletkou. Na chvíli se někteří stali detektivem, vyšetřovatelem, ba i podezřelým.

Součástí besedy bylo pátrání po detektivní záhadě. A tak se žáci přesvědčili, že správný detektiv musí mít výborný pozorovací talent a odhad. Odhalovat pravdu při vyšetřování zločinu není žádná lehká věc. I další soutěžní úkoly k uvedenému tématu jistě namotivovaly naše žáky, aby do knihovny zavítali častěji.

PaedDr. Králíková Bronislava