MUNDIAL NA VLÁŘE: KANTOŘI OPĚT UKÁZALI, KDO TO MÁ SPOČÍTANÉ
Za krásného slunečného dopoledne, možná až zbytečně horkého, se proti sobě postavili tradiční rivalové – deváťáci proti svým učitelům. Exhibiční utkání Mundial na Vláře tak znovu nabídlo všechno, co k závěru školního roku patří: emoce, góly, smích i lehké sportovní utrpení.
Tým učitelů nastoupil pod svou osvědčenou značkou FC KANTORS VLÁRA a poprvé i s vlastní hymnou, která dodala mužstvu další dávku sebevědomí (a fanouškům důvod zpívat ještě hlasitěji). Deváťáci, letos pod názvem FC KŘIVÁ NOHA, dorazili ve velkém počtu – tak velkém, že na všechny ani nezbyly dresy. Chuť vyhrát ale rozhodně nechyběla.
Samotný zápas začal v poměrně opatrném tempu, jako by oba týmy teprve roztáčely setrvačnost, která už na konci školního roku sotva funguje. Po několika minutách se ale hra proměnila v jízdu z kopce bez brzd. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, padaly krásné góly, viděli jsme skluzové zákroky i souboje, ve kterých doslova létaly jiskry.
Napětí na hřišti potvrdila i červená karta, která přišla po konzultaci s VARem. Ten se ukázal jako nepostradatelný prvek tohoto vrcholného utkání – zejména proto, že co rozhodčí neviděli, technika ráda doplnila po svém.
Jedním z vrcholů utkání byl gól na 6:7, který pobavil celé tribuny – fanouškům bylo v ten moment vlastně úplně jedno, kdo ho vstřelil, hlavně že zaznělo legendární "six-seven".
Závěrečné minuty nabídly pořádné drama. Na učitelích už byla znát únava a mnozí čekali, že deváťáci utkání zlomí ve svůj prospěch. Jenže zkušenosti, které se sbírají léty, opět ukázaly svou sílu. FC KANTORS VLÁRA nakonec zápas zvládli a odnesli si cenné vítězství – jak ostatně předpovídaly i všechny "odborné modely" ještě před výkopem.
Našim deváťákům i přes tuto těsnou a statečnou prohru přejeme do dalšího života spoustu úspěchů – nejen sportovních, ale i těch životních.
Mgr. Daniel Kořenek
