Memoriál Karla Vystrčila 2023 - výsledky

29.10.2023

Atletický mítink, který je pojmenován na počest náčelníka místního Sokola, učitele na tehdejší měšťanské škole a odbojáře Karla Vystrčila, se poprvé uskutečnil již v roce 1946. Pořádání tohoto memoriálu přerušilo ukončení činnosti Sokola v roce 1951.

Na tuto tradici navázala ZŠ Slavičín – Vlára. Dne 13. 10. 2023 jsme uspořádali novodobý 1. ročník Memoriálu Karla Vystrčila v atletickém víceboji smíšených družstev starších žáků. Po úvodním zahájení přivítal naše hosty také starosta města Mgr. Tomáš Chmela.

Mladí atleti soutěžili v 9 disciplínách - běh na 60, 200, 1000 m, vrh koulí, hod granátem, skok daleký, vysoký, šplh na tyči a smíšená štafeta na 4x100 m. Letošní ročník ovládla ZŠ Bojkovice, 2. místo obsadila ZŠ Janka Kráľa z Nové Dubnice a 3. místo si ze Slavičína odvezli žáci ZŠ a MŠ Újezd. Vítězům jednotlivých disciplín předala ceny autorka knihy o Karlu Vystrčilovi JUDr. Marie Macková.

Děkujeme všem příznivcům školní atletiky, kteří přijali pozvání a zúčastnili se sportovního dopoledne. Poděkování patří také městu Slavičín, které akci finančně podpořilo.

PaedDr. Pavel Macek, ředitel školy