Jazykový pobyt v Anglii

11.10.2023

Jazykový pobyt v Hastings

Po letních prázdninách jsme se s další skupinou osmáků a deváťáků vypravili na týdenní jazykový pobyt do Velké Británie. Cílem naší dlouhé cesty bylo opět přímořské městečko Hastings, které nás přivítalo slunečným počasím, jenž nás přímo vybízelo k návštěvě pláže, hradu nebo malebných uliček. 

V průběhu týdne jsme toho ovšem stihli ještě mnohem víc, neboť každý den byl naplněný aktivitami, které začínaly ranním nástupem do kurzu v jazykové škole a končily večeří v hostitelských rodinách. 

V průběhu dní děti navštívily a viděly např. Dover Castle, bitevní pole Battle Abbey, pirátské město Rye, Brighton, útesy Seven Sisters, atd. Poslední den našeho pobytu jsme pak strávili v Londýně, který nás ohromil nejen památkami, ale také množstvím turistů. Přesto jsme měli možnost vidět např. London Eye, Westminster, budovy parlamentu, Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, a také se projet lodí po řece Temži. Den v Londýně, stejně jako celý týdenní pobyt uběhl velmi rychle a už při odjezdu se nám všem po Anglii stýskalo. Pobyt jsme si krásně užili a všichni doufáme, že se do této nádherné země opět podíváme.

                                                                                                                                          Mgr. Jarmila Maňasová