Deváťáci učí páťáky
V rámci vrstevnického vyučování si žáci 9. B zkusili, jaké to je být učitelem. Ve čtvrtek 18. 6. zavítali do třídy 5. C se snahou předvést jim něco z matematiky. Připravili si pro ně několik oblastí – dělení dvojciferným dělitelem, sestrojení krychle a jehlanu a naučit je základy logické hry Sudoku. Co zjistili? Že to učitelé nemají opravdu jednoduché a vysvětlit např. dělení tak, aby to mladší spolužáci pochopili, byl občas problém. Páťákům se zase líbilo, že jim to deváťáci vysvětlují tak nějak po jejich.
Deváťáci: "Zajímavé – bavilo mne to – oni to nemohli pochopit – nikdy nebudu učitelem..."
Páťáci: "Sranda – vůbec jsem jim nerozuměl – nebylo to špatné…"
Závěrem – snaha byla, aby si různé ročníky zkusili, jaké to je pracovat spolu. Akce se určitě vydařila a v budoucnu bude dobré ji častěji opakovat.
Za PKM Mgr. Iva Filáková a Mgr. Rostislav Gorecký
