Den stromů

I stromy mají svůj den D – Den stromů – 5. ročník

Stromy – v létě nám dávají stín, ukazují nám střídání ročních období a díky nim se můžeme nadechnout.

18. října si žáci 5. A a 5. B připomněli Den stromů společně se žáky 8.A. Jejich pěkně připravené prezentace nás nastartovaly na společný projektový den. Část dopoledne žáci společně tvořili lapbooky, do kterých doplňovali získané informace o stromech z prezentací starších spolužáků.

Bonusem dopoledního programu byl již tradiční " Stromojarmark". Na něm všichni účastníci oslavy mohli ochutnat " dary stromů".

Děkujeme tímto všem ochotným maminkám, díky kterým si žáci pochutnávali na výborných jablečných moučnících, moštech, sušeném ovoci, povidlech. To všechno mohli zapít lipovým čajem.

Při krásném podzimním počasí žáci v parku stromy poznávali podle listů nebo kůry. Tento svátek stromů jsme si krásně všichni užili a těšíme se na další společné akce.

PaedDr. Bronislava Králíková