Čarodějnický rej ŠD

03.05.2024

Pálení a oslava čarodějnic patří k doposud velmi živým zvykům. Také v naší ŠD se stalo tradicí připomenout si tento magický den. Děti v rámci pracovní a výtvarné výchovy vyráběly a kreslily čarodějnice, které se jim moc povedly. Četbou příběhů, legend, pověr i pranostik se všichni přenesli do života ježibab a čarodějů, starších i novodobých.

V úterý 30. dubna přiletěli na školní hřiště na svůj sabat malí čarodějové a čarodějnice. Hravé odpoledne se neslo v duchu Harryho Poterra a soutěžení jako napříkad prolézání pavučinou, namotávání pavouků, hod do kruhu Zlatonkou, překážková dráha s koštětem a jiné. Na závěr jsme si všichni zahráli společnou hru Sochy a všichni si odnesli sladkou odměnu a kouzelnické tetovačky. Díky nápaditým kostýmům a líčení tváří dětí měla tato akce kouzelný nádech.

Mgr. Marcela Šmotková