ZÁKLADNÍ ŠKOLA - VLÁRA MÁ STATUT PLNĚ ORGANIZOVANÉ 24-TŘÍDNÍ ŠKOLY, KTERÁ NAPLŇUJE ZVOLENÉ MOTO "ŠKOLA PRO VŠECHNY"

Novinky

Nový školní rok a příchod podzimu oslavili naši páťáci adaptačním pobytem. Ve dnech 13. – 15. 9. 2023 se pobytu zúčastnilo 41 žáků v horské chatě Lopata. Bílé Karpaty nás přivítaly v plné své kráse, kterou jsme obdivovali při turistické vycházce k chatě Jana. Smyslem pobytu bylo pomocí interaktivních her utužovat třídní kolektivy a vzájemné vztahy...

V letošním školním roce navštěvuje přípravnou třídu 15 dětí. V prvním společném týdnu se děti stihly seznámit s prostředím nové třídy, postavit první společné stavby, namalovat první obrázky a společně oslavit narozeniny.

45 dětí spolu se svými rodiči přišlo 4. září poprvé do školy, kde na ně čekaly jejich paní učitelky Strnadová, Konečná a Končická.

Třída 3. A (nyní již 4. A) se v minulém školním roce a celé letní prázdniny účastnila a zároveň trochu bojovala s rajčatovým projektem.
Žáci si začátkem března zasadili semínka různých odrůd rajčat. Poté je poctivě kropili a radovali se z každého malého zeleného přírůstku, a také se učili tomu, že ne vždy každé semínko vyklíčí.
Po měsíci...