SPELLING COMPETITION

V pondělí 14. 3. 2022 se na naší škole uskutečnila “SPELLING COMPETITON 2022“ – soutěž v hláskování anglických slov pro žáky 5. ročníku. Školního kola se zúčastnilo 18 šikovných žáků.

Soutěž měla 4 kola. V prvním kole zapisovali žáci na základě poslechu obtížná anglická slovíčka. Ta následně hláskovali ústně dle psané předlohy. Třetím úkolem bylo rozpoznat anglické slovo dle obrázku a následně ho vyhláskovat. Poslední část poté prověřila komplexnost dílčích úkolů a podobala se spellovacím soutěžím anglicky mluvících zemí.

Jak to dopadlo?

Oba vyučující AJ se shodli, že páťáci (i ti, kteří se nedostali do školního kola) dovednost spellování ovládají nezvykle dobře. Tento ročník soutěže byl tedy velmi vyrovnaný.

Vítězi letošního ročníku se stala čtveřice: Sára Maryášová, Sabina Maňasová, Tomáš Pilka a Patrik Fojtů. Jednalo se o žáky, kteří si v pondělním soutěžení poradili se všemi úkoly bez jediného zaváhání.

Všem žákům gratulujeme a přejeme další zlepšování jejich “ENGLISH SKILLS“ napříč anglickým jazykem.

Mgr. Blanka Hořáková a Mgr. et Mgr. Martin Polách