Vesmírný týden ve ŠD

Naše planeta je stále obestřena plno tajemstvími, která nám zaberou ještě spoustu času, než se nám je povede rozluštit. Vesmír jich skýtá mnohem více a ještě jsou mnohem více tajemné a záhadné. Ve školní družině jsme se rozhodli během týdne na pár z nich podívat.

Posádky (děti z každého oddělení) a jejich velitelé (vychovatelky) byli připraveni a dobrodružství mohlo začít. Seznámili jsme se s prvním vzlétnutím člověka do vesmíru, které se odehrálo před 60 lety. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o Sluneční soustavě, vesmíru, kosmonautice. Dívali jsme se na zajímavá videa záběrů startů raketoplánů, snímky povrchu Měsíce a Marsu. Prohlíželi jsme si různé knihy, časopisy a encyklopedie. Z kostek, lega, magnetických stavebnic, zažehlovacích korálků, plastelíny jsme stavili rakety, planety, hvězdy, družice. Vytvořili jsme papírové raketoplány, rakety z otisku ruky nebo z ruličky, z papírových tácků létající talíře s ufony, z kartonu planety Sluneční soustavy. Malí kosmonauti si vyzkoušeli pokus „Vybublané planety“. Zahráli si spoustu pohybových her např. Plavba vesmírem, Vesmírná honička, Planety, hýbejte se. Závěrem je také čekalo plnění a rozšifrování jednotlivých úkolů. Např. vyluštit křížovku, osmisměrku, doplňovačku, vesmírné sudoku, uhádnout hádanky, spojit spojovačky, poskládat z papíru kosmickou raketu. Celý týden byl velmi pestrý, zajímavý, tajemný. Budeme moc rádi, když si to zase někdy zopakujeme.

Mgr. Lenka Tomečková