TÝDEN SE SKŘÍTKEM PODZIMNÍČKEM

TÝDEN SE SKŘÍTKEM PODZIMNÍČKEM

Krásné barvy při pohledu z okna v nás umocňovaly pocit, že už za námi přišel a pestře maluje ten nejlepší malíř – PODZIM. Děti ve školní družině navštívil skřítek „ PODZIMNÍČEK „ s pestrým programem a spoustou zábavy na celý týden.

Tak si například vyslechly příběh právě o tomto kamarádovi, podívaly se na pohádku „ O SKŘÍTKU RACOCHEJLOVI“ a následovalo čtení z knih: „ ZLATÁ KNIHA POHÁDEK SKŘÍTKA MEDOVNÍČKA a SKŘÍTKOVÉ Z KAMENNÉ HŮRKY“. Hodně zajímavých úkolů si děti vyřešily v pracovních listech: „ Křížovky, osmisměrky, Barevné luštění, Panáček Podzimníček, Noční život v lese, Jméno pro skřítky, Abeceda, Slova, Ozvěna“.  K dobré pohodě přispěl velký výběr omalovánek s touto tématikou. Jimi se zdobila oddělení a též vznikaly výstavky ze skřítků, knih, časopisů a plyšáků, které si děti přinesly z domu. 
Velmi kreativní vyžití nabízelo tvoření s různými materiály, barvami a hlavně s fantazií dětí. A co vytvořily? Například: „ Spirálovitý strom, lepeného strašáka, otiskování listů, malování na kaštany, ježka z ruličky, létajícího skřítka – VRTULKU, podzimní mužíčky, hlemýždě ze šišek aj. S velkou chutí probíhalo stavění skřítků a jejich domečků ze stavebnic, cihliček, kostek, modelíny a venku z písku na školním hřišti. 
Zazněla písnička „ Skřítkové, tesaři…“  a hrály se společně i oblíbené hry. Takže si všichni ke své spokojenosti prožili plnohodnotný týden ve školní družině.  

                                                                                                       Soňa Lysá