TÝDEN S DINOSAURY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na chvíli jsme se s dětmi ve školní družině vydali na cestu do minulosti a přesunuli jsme se do dávné doby, kde po Zemi chodili dinosauři.

Každé oddělení si udělalo program po svém, ale společné bylo nejen získávání znalostí, ale především tvoření a zábava.

V encyklopediích jsme se dočetli o jejich životě, jejich evoluci, čím se živili a kdy žili.
Ti nejmenší si dinosaury vystřihovali z papíru a vymalovávali je, luštili křížovku a vymalovávali omalovánky. Druháčci si vytvořili loutky a zahráli příběh o dinosaurech a lávě. Z přírodnin si vytvořili reálnou krajinu, vyrobili dinosaury z papíru, rychleschnoucí hmoty, vytvářeli zkameněliny, skládali tematické puzzle, měli možnost se podívat na zajímavý dokument a hráli pohybové hry.
V odděleních si děti také vyráběly knihu, zkoušely soptící sopku nebo hrály vědomostní kvíz.
Jelikož se děti celý týden aktivně zapojovaly, na závěr na ně čekalo hledání dračích vejcí s překvapením, která byla různě rozmístěna a schována.

Věříme, že si to děti náramně užily a že jsme je mohli aspoň na chvíli nechat zapomenout na to, co se kolem nás děje.

Marcela Šmotková