Svatomartinský průvod ve Slavičíně

Svatomartinský průvod ve Slavičíně

„Už Martin na bílém koni“ - tato písnička v podání dětí ze školní družiny zahájila již po osmé oslavu svatého Martina v našem městě. 11. listopadu putoval tradiční průvod včele se svatým Martinem na koni doprovázeným dětmi s loučemi, lampiony a lucerničkami ulicemi města k místní Sokolovně.

Všechny účastníky uvítala příjemná hudba, sladké perníčky a čokoládové dukáty. Keramické podkovy, dárek pro zúčastněné, vyrobili žáci naší školy s paní učitelkou Ivou Šmotkovou.
Záře svíček, lampionů, vůně opečených špekáčků i svatomartinského vína, horkého moštu a čaje pro děti, to vše po celý večer umocňovalo pravou sváteční pohodu. Na závěr se všem tajil dech při úžasné ohňové show skupiny „Memento mori“.
Velké poděkování patří všem organizátorům této akce - vychovatelkám školní družiny, učiteli Aleši Ptáčkovi, hřebčínu z Vlachovic s majitelem Radimem Pechalem, rodičům našich žáků, panu Ščuglíkovi, pracovníkům městského infocentra, paním kuchařkám školní jídelny za perníčky a strážníku městské policie za zajištění bezpečnosti během průvodu městem.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

                                                                                                                              Bc. Martina Ptáčková