Oslava svátku svatého Martina

Svatý Martin žil sice už ve 4. století, ale dobrotu jeho srdce si lidé připomínají dodnes. V den jeho svátku městy procházejí průvody a pořádají se svatomartinské hody. Letos již posedmé uspořádaly průvod vychovatelky školní družiny a Sdružení rodičů při ZŠ Slavičín – Vlára i v našem městě.

Po přivítání a navození správné atmosféry, vyšel průvod v čele se svatým Martinem na koni, dětmi s lampiony, lucerničkami a loučemi ulicemi města k místní Sokolovně. Všechny účastníky přivítala příjemná hudba a sladkosti pro děti. Záře svíček, lampionů, světelných efektů a samozřejmě vůně opečených špekáčků, svatomartinského svařeného vína a čaje pro děti, to vše po celý večer umocňovalo pravou sváteční pohodu. Na závěr se všem tajil dech při ohňové show.
Poděkování patří organizátorům této akce, hřebčínu z Vlachovic s majitelem Radimem Pechalem, rodičům našich žáků, panu Ščuglíkovi, pracovníkům městského infocentra, Policii ČR a strážníku městské policie za zajištění bezpečnosti. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Bc. Martina Ptáčková