Návštěva Policie ČR

Pravidelná spolupráce školní družiny a Policie ČR ve Slavičíně se letos opět uskutečnila v prostorách hřiště na sídlišti Vlára.

Děti měly možnost nejen slyšet o práci policistů, vidět techniku, kterou při své práci používají, ale především si vyzkoušet obléct neprůstřelnou vestu, fouknout do detekčního přístroje,  nechat si nasadit pouta a také vyzkoušet obušky. Velkým zážitkem bylo se posadit do policejního auta a spustit zvukovou výstrahu.
Ani drobný déšť nám nezkazil radost z této návštěvy a pevně věříme, že tyto akce mají smysl a motivují děti k výběru dalšího povolání.
Děkujeme  Evě Skočovské a Petru Valčíkovi za čas, který s námi strávili a během kterého nám hravou formou přiblížili náročnou práci policistů.

Mgr. Marcela Šmotková