Čertoviny

Čertoviny

Advent - to je předvánoční čas spojený s chvílemi laskavosti, radosti, očekávání a taky obdarovávání. Tohle všechno se spoustou pekelného dovádění prožili po dvouleté pauze čertíci a čertice z 1. stupně naší školy. Malí pekelníci z přípravné třídy zažili tento tradiční program ve škole poprvé.

Vše vypuklo v pátek dopoledne 2. prosince v místní Sokolovně. Peklo se pro všechny otevřelo úvodní scénkou paní vychovatelek, která navodila tu pravou čertovskou atmosféru. V krásných kostýmech při hudebním doprovodu pana učitele Ptáčka si naplno celé peklo užívalo soutěží, her i tancování. Svým tanečním vystoupením skvěle přispěly školní roztleskávačky a tanečnice zumby.
Příchod Mikuláše s anděly a čerty všichni netrpělivě očekávali, zvláště ti nejmenší. Přišel a moudrými slovy pochválil hodné čertíky, ty zlobivé nabádal ke slušnému chování. A tak se na mnoha tvářích objevily slzičky a horoucí slibování, že snad už…  Mikulášská nadílka byla rozdána z rukou andělů, dokonce i čertů. V očích obdarovaných zajiskřila ta pravá radost. Jako poděkování jsme Mikulášovi i jeho družině zazpívali vánoční koledy.
Přání krásných vánočních svátků se závěrečným pekelným tancem ukončily ty letošní po čertech vydařené Čertoviny.
Základní škola Slavičín – Vlára děkuje za spolupráci a dárky pro děti naší školy firmám Vladimír Peniaško  – ovoce, zelenina a firmě Rojal spol. s.r.o.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.       

                                                                                                                                                   Soňa Lysá