Zvěrolékařka v družině

Ve školní družině a klubu se ve středu 22.5. konala beseda s veterinární lékařkou MVDr. Silvií Hověžákovou. Přišla si za dětmi povídat o zvířecích pacientech a přivedla jim ukázat své mazlíčky z domu anglického kokršpaněla Kima a zakrslého králíka Angee – Teddyho.

Děti se dozvěděly zajímavé informace a rady, aktivně se účastnily diskuse. Zjistily, např. kolik zubů mají psi, jak počítat jejich roky, jak vlivně zacházet se zvířátky, o ošetření psů Dornovou metodou aj. Mnohé z dětí mají se svými zvířaty zkušenosti z návštěv u veterinárních lékařů a mohly slyšet, jak je důležité řešit zdravotní problémy zvířat co nejdříve, kontrolovat je, odčervovat aj. Učily se poznávat plemena psů a taky každé z dětí mohlo stetoskopem poslouchat srdíčko Kima. Mohly si pohladit dva naše malé návštěvníky, podívat se do alb s pejsky, do různých encyklopedií, které jim paní Hověžáková přinesla a všichni účastníci této besedy dostaly od ní balíčky se sladkostmi, magnetky a obrázky zvířátek.
Paní veterinářce moc děkujeme za zajímavou besedu a do budoucna se těšíme na další.

Mgr. Lenka Tomečková