Zlínský vorvaň

Zlínský vorvaň

Tak to byl opět rachot. Ostatně jako každý rok. Zaplněná sportovní hala Euronics ve středu 14. 11. 2018 již po devatenácté hostila soutěž v netradičních sportovních disciplínách s názvem Zlínský vorvaň a jak bývá na této akci zvykem, fandilo se doslova o duši. Více než 1000 dětí z různých koutů Zlínského kraje, ale i z kraje Trenčínského, vytvořily kulisu, kterou by mohly závidět leckteré fotbalové či hokejové fankluby.

Náš profi team byl složený ze šesti žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení tak uděluje družstvům kladné či záporné body. Porota hodnotí nejen bystrost a šikovnost soutěžících, ale například také smysl pro fair play. I letos v porotě hodnotil známý herec a mim Václav Upír Krejčí a celou soutěž moderoval Martin Hrdinka.

V konkurenci 21 škol jsme letos vybojovali úžasné 2. místo. Získali jsme také Cenu poroty za Best image za výjimečné provedení kostýmů. Velký dík patří roztleskávačkám, které svým vystoupením zpestřily tuto sportovní akci a žákům Žákovského parlamentu za jejich povzbuzování a fandění. Našemu profi teamu blahopřejeme k mimořádnému sportovnímu výkonu. Atmosféra v hale byla skvělá, všichni jsme si to užili, pobavili se a budeme se opět těšit na další ročník.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

                                                                                          Mgr. Lenka Tomečková a Bc. Martina Ptáčková