Zeleninový den

V úterý 24. října se školní družina a klub ponořily do syté vůně zeleniny. Probíhal totiž zeleninový den, na který si děti přinesly různé druhy této důležité složky našeho jídelníčku.

V odděleních na dané téma zazněly hádanky, básničky, charakteristika a význam zeleniny pro naše zdraví. Luštily se křížovky, vykreslovaly se předlohy a velmi kreativně se tvořilo zvláště u starších dětí. Pod jejich rukama a s hlavou plnou fantazie vznikaly důvtipné výtvory: zvířátka, panáčci, pestré mandaly, bramborové kreace i kukuřice z popcornu. Pobavení všem přinesly  hry se zavázanýma očima s ochutnávkou a určování zeleniny podle hmatu, nebo na určitý druh zeleniny vymyslet, co nejvíce jídel v jídelníčku. Vtip nepostrádala ani hra s abecedou. Pak už jen zbývalo naaranžovanou a lákavou “vitamínovou bombu“ sníst.

Byla to prima tečka za odpolednem plným poznatků, vůní, chutí, zábavným tvořením a spoustou legrace.

Soňa Lysá