Pravěká noc ve škole

Naše škola je obvykle v noci opuštěná a prázdná. Ožívá pouze jedenkrát do roka a to díky „družinovému nocování.“

Z pátku 10. 1. na sobotu 11. 1. se dětem otevřela škola a ocitly se v době pravěké. Děti se oblékly do svých nápaditých kostýmů, pozadu nezůstaly ani paní vychovatelky a dobrodružství mohlo začít. Ve výtvarných dílnách jsme vyráběli vázy z papíru a tvořili jeskynní malby. Po tomto kreativním tvoření se děti posilnily večeří, pustili jsme si pohádku Hurá do pravěku a vydali se na dobrodružnou stezku. Děti chodily ve dvojicích, vybaveni pouze baterkami a zodpovídaly otázky týkající se doby pravěké. V některých byla sice malá dušička, ale nakonec to všichni zvládli. K dobré náladě přispěla i večerní diskotéka a pak již pohádka na dobrou noc a zasloužený spánek. Ráno byla pro nocležníky připravena, díky rychlému občerstvení pana Číže, vydatná snídaně. A protože všichni prokázali odvahu, zasloužili si pamětní list a sladkou odměnu.

Mgr. Marcela Šmotková