Nocování se strašidly

Nocování se strašidly

Není škola, jako škola. Ta naše se nezvykle na jednu noc, a to z pátku 24. 11. na sobotu 25. 11. ,stala sídlem strašidel. Probíhalo zde totiž již tradiční „nocování školní družiny a klubu“. Všechny „nocležníky“ v kostýmech upírů, upírek, různých duchů, čertů, zakletých princezen, čarodějů, ježibab, vodníka a jiných přivítala hlavní čtveřice strašidel, a sice dvě čarodějnice, bílá paní a duch.

   Že strašidla jenom nestraší, neskučí a neřinčí řetězem, ale ba právě naopak, dovedou být i šikovná třeba při tvoření, o tom všechny přesvědčily jejich velmi zdařilé výrobky v podobě čarodějnice a černé kočky. Následovala vydatná večeře, aby strašidla zvládla noční stezku odvahy.

   Na ni se vydaly dvojice s baterkou a společně řešily začarované úkoly. I přes strašení cizích duchů, různých zvuků, halekání a škrábání se nakonec všem podařilo zpět dojít do zakleté základny, třeba i s malou dušičkou.

   Dobrou pohodu završilo i promítání a noční diskotéka. Ranní chutnou snídaní od paní Brňové všichni nabyli opět svoji sílu. Aby strašidla na tuto noc nezapomněla, za odměnu si odnesla pamětní list za svoji odvahu z nočního dobrodružství.

                                                                                                                                    Soňa Lysá