Halloweenská párty

Již podruhé jsme v naší družině oslavili svátek duchů a strašidel - Halloween. V úterý 31. 10. se to v odděleních hemžilo čarodějnicemi, upíry, kostlivci, duchy a dalšími roztodivnými postavami, z nichž některé opravdu budily hrůzu. Ve strašidelném duchu se představily nejen děti, ale také všechny paní vychovatelky.

Odpoledne jsme se všichni sešli v prostorách školního klubu, kde jsme se cítili opravdu strašidelně a to díky nádherné výzdobě, kterou děti vytvořily sami. Nejprve jsme se seznámili s významem svátku Halloween, a dále jsme již střídaly zajímavé hry s divokým tancem.  Děti si měly možnost vyzkoušet hru Bobbing for Apple, což je oblíbená a nejznámější Halloweenská hra. V této hře musí uchopit a vyndat ven jedno z jablek, která plavou v míse s vodou, a to pouze za pomocí úst, dále následoval dýňový bowling, namotávání pavouků na klacík, starší děti musely složit příběh nebo básničku na strašidelné téma. Zasloužená sladká odměna neminula nikoho. Všem se akce velmi líbila.

Mgr. Marcela Šmotková