Gurmánský den s ochutnávkou

V úterý 9. října se děti ve školní družině a klubu proměnily v „GURMÁNY“. Z domova si přinesly různé pochutiny, pamlsky.

Velmi nás potěšilo, že převažovaly především zdravé potraviny, ať už ovoce, zelenina, cereálie, sýry, lupínky, marmelády, pečivo, semínka i zavařeniny. Nejdříve se hovořilo o tom, kdo je to vlastně „gurmán“, co z přinesených produktů patří do zdravého či nezdravého jídelníčku. Pak už společnými silami vznikaly obložené talíře lákavé nejen vzhledem, ale i chutí a vůní. Starší děti si samy sestavily velmi nápadité toustíky. Ke konci této nové akce samozřejmě následovala degustace všech „dobrůtek“. Spokojené tváře, plná ústa a po chvilce prázdné talíře, hovořily za vše.

Soňa Lysá