Čertoviny

Pro všechny děti je pátý prosinec ve znamení Mikuláše, představitele dobra a moudra, čertů coby zlobivosti samé a andělů jako milosti a laskavosti. A právě v tento den se Sokolovna Slavičín proměnila v malé peklo a děti z 1. stupně v malé čertíky a čertice.

Pozvání přijaly i děti z Dětského domova Smolina a přijely se k nám zapojit do čertovského reje. A že se řádilo! Naši malí prvňáčci nás přivítali tancem a potom se již naplno soutěžilo, hrály se hry, tancovalo se. Plnit úkol musely i paní učitelky a zvládly to na jedničku. Ukázaly dětem, jak to vypadá v takové čertovské škole, a věřte, že by se tam dětem velmi líbilo. Tolik očekávaného Mikuláše s družinou přivítaly svým vystoupením roztleskávačky. Některá dětská očka se rozzářila radostí, z jiných jsme naopak mohli vyčíst strach. Mikuláš byl velmi hodný a odměnil nejlepší sběrače papíru a kaštanů, všechny děti se také dočkaly mikulášského balíčku. Na závěr jsme si zazpívali koledu a naladili se na tolik očekávané Vánoce.

Pevně věříme, že radost, kterou děti prožily, byla větší než strach z čertů, kteří dětem naháněli hrůzu. Smyslem těchto svátků by nemělo být pouze zastrašování, ale příležitost přece jen trochu napravit své činy.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Mgr. Marcela Šmotková