Canisterapie ve ŠD

Už potřetí za námi do ŠD+ŠK přišla paní Dana Kunzová z Lipové se svým asistenčním pejskem Bellou.

Nejdříve dětem vysvětlila co je to canisterapie, o výcviku asistenčních psů, o plemeni Flat coated retrívr. Informovala děti, jak by se správně měly starat o pejska a pak přišla na řadu druhá zábavnější část praktická. Bella dětem ukázala, jak přenáší různé předměty a věci, jak cvičí na cvičáku, sundávala čepice, ponožky, rukavice. Děti si s ní zahrály pohybové hry, mohly ji oblékat, hladit, krmit, připnout vodítko aj. Po hodině strávené s Bellou se dětem vůbec nechtělo odejít a všichni věříme, že zase brzy přijde mezi nás.

Mgr. Lenka Tomečková