Zdravotnická soutěž Helfíkův Kotár již poosmnácté

Zdravotnická soutěž Helfíkův Kotár již poosmnácté

V sobotu 8. června se ve slavičínském lesoparku konala oblíbená soutěž zdravotnických dvoučlenných hlídek Helfíkův Kotár.

Letos se zúčastnilo 24 hlídek ze sedmi základních škol. Tato soutěž je vždy profesionálně připravena. Smyslem soutěže je vychovat mladou generaci, která se nebude bát kdykoli a komukoli poskytnout první pomoc při ohrožení života či zdraví s jistotou a samozřejmostí. Každý z nás se může dostat do takovéto situace, a tak je výborné umět s klidem a správně zareagovat. Proto již samotná účast v této soutěži dala našim páťákům vynikající zkušenost do života. Vyzkoušeli si například ošetření popálenin, tepenného krvácení, pomáhali muži v bezvědomí, resuscitovali, setkali se s autonehodou či ošetřovali figuranta s amputovaným prstem.

Z celkového počtu 24 hlídek se z naší školy nejlépe dařilo těmto soutěžním dvojicím:

4. místo - Šárka Greschnerová, Adéla Zahradníková 5. B

5. místo - Nikola Pešková, Michaela Vrbová  5. B      

6. místo - Dominik Beck, Onřej Ťulpa  5. A

7. místo - Stela Knotková, Adéla Zelenková  5. A

K pěknému umístění gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Za účast v soutěži děkujeme i dalším žákům z naší školy, protože se všichni pilně a s nadšením připravovali.

                                                                                                                             Mgr. Hana Majeriková