Žáci ZŠ Slavičín – Vlára pomáhali handicapovaným

Žáci ZŠ Slavičín – Vlára pomáhali handicapovaným

V předvánočním čase naše škola žila přípravou benefičního koncertu pro spolek „Přátelé z lásky“.

Do pořádání koncertu se zapojil žákovský parlament , pražská nadace Via, zpěváci ze školního sboru Darebáčeki hudebně talentovaní žáci naší školy.Členové žákovského parlamentu uspěli v náročném výběrovém řízení nadace Via. Mohli jsme se proto spoléhat na jejich organizační podporu a zejménafinanční podporu. Výtěžek z akce do částky 20 000 Kč hodlala nadace Via zdvojnásobit.
V pátek 21. 12. jsme v Sokolovně uspořádali dva benefiční koncerty, díky nimž jsme chtěli pomoci handicapovaným ze 17 slavičínských rodin. Cílem bylo skrze dobrovolnépříspěvky vybrat co nejvyšší částku, která bude sloužit na letní rekondiční pobyt pro členy spolku.
Na dvou dopoledních koncertech postupně vystoupili se sólovými vystoupeními Gabriela Hrabinová, Barbora Fojtíková, Anna Studenková, Vít Studeník, Barbora Nováková, Adéla Čechová a Natálie Bothová. Sálem zněly lidové i současné vánoční melodie (Půlnoční, Pásly ovce Valaši atd.). Na jeviště se posléze dostal pěvecký sbor Darebáček pod taktovkou pana učitele Aleše Ptáčka. Sedm písní od Darebáčku bylo protkáno Vánocemi a Valašskem.
Vše zakončilo předání certifikátu s nádhernou částkou. Skoro každý z žáků, rodičů, učitelů či široké veřejnosti našel před Vánocemi v kapse nějakou tu korunu pro dobrou věc. Výtěžek nakonec činil krásných 21 500 Kč. K této částce nadace Via přidala dalších 20 000 Kč, a tak se výsledná suma rovnala těžko uvěřitelným 41 500 Kč. Děkujeme všem zapojeným za ochotu a snahu pomáhat. Kdy jindy, než v předvánočním čase, by lidé měli konat dobro. Jsme proto rádi, že se naše škola mohla zúčastnit dobré věci. Projekt byl podpořen nadací Via.

                                                                                                                                           Mgr. Petr Malec