Zábavné tvořivé dílny

Zábavné tvořivé dílny

Ve středu 19. února přijalo 81 žáků 5. ročníku pozvání na již tradiční Zábavné tvořivé dílny.

V  přátelské atmosféře se sešli páťáci ZŠ Vlára, ZŠ Malé Pole, přijeli i žáci ze ZŠ Šanova a ZŠ Rokytnice.Žáci byli rozděleni do 4 skupin a ty během dopoledne pracovaly v tvořivých dílnách. Ve fyzikální si vyzkoušeli dokonce zapojit jednoduché elektrické obvody, v přírodovědné rozpoznávali pod mikroskopem zajímavé preparáty, v keramické dílně si z hlíny vytvořili zpěváčky jara, v technické dílně se seznámili s robotickými stavebnicemi.  Takové zážitkové dopoledne bylo skvělým zpestřením výuky pro všechny zúčastněné páťáky, během kterého se seznámili, prohlédli si třídy, odborné učebny, o přestávkách zbyl čas na návštěvu tělocvičny i školního informačního centra. Podle závěrečného hodnocení se všem hostům líbila nejen škola, ale byli také nadšeni  zajímavým dopoledním programem.                                                                                               

                                                                                                                       PaedDr. Bronislava Králíková