Výstava 100 let od vzniku ČSR

Výstava 100 let od vzniku ČSR

Letos 28. října slavíme významné výročí naší státnosti, uplyne totiž 100 let od vzniku naší první republiky – ČSR.

Žáci 9. tříd si proto připravili pro ostatní žáky naší školy projekty, kterými jim přiblížili nejen fakta historická, politická či hospodářská, ale také fakta o jednotlivých prvorepublikových osobnostech či samotných mužích 28. října. Pro doplnění zabrousili také do každodenního života tohoto období, ať už k módním trendům, životu v domácnosti či k dopravním prostředkům na silnicích.
Abychom lépe dokreslili atmosféru doby, paní učitelky dějepisu společně se všemi žáky napříč jednotlivými ročníky připojily k tomuto jubileu výstavu rodinných dokumentů, fotografií a věcných památek, které se podařilo u každé jednotlivé rodiny ještě zachovat. Sto let je na tradování  takových věcí velmi dlouhá doba, ale je neuvěřitelné, kolik zajímavostí se na výstavě sešlo. A jsou o to vzácnější, že spousta z nich má i svůj vlastní příběh, příběh konkrétního člověka – prababičky či pradědečka. A je moc hezké, že i s tímto jsou žáci, tentokrát díky svým rodičům a prarodičům, seznámeni. O to víc je pro ně dějepis bližší a zajímavější.

                                                                                                                                Mgr. Ludmila Jandíková