VELIKONOČNÍ KOLEDOVÁNÍ NA PRVNÍM STUPNI

VELIKONOČNÍ KOLEDOVÁNÍ NA PRVNÍM STUPNI

Poslední tři dny před Velikonočními prázdninami patřili v prvních třídách právě tradicím a zvykům.

Společně s Diaklubem, dětmi z Majáku a dětmi z Hrádku ze Speciální školy jsme se sešli v knihovně, kde proběhlo „PEČENÍ JIDÁŠŮ.“ Celé dopoledne jsme doplnili básničkami a písničkami. Každý z nás ochutnal a také si odnesl vlastnoručně upečenou buchtu. Děkujeme našim tetám za přípravu těsta a pomoc při pečení. Další akce pro celý první stupeň byla ve středu – „VALAŠSKÉ ZPÍVÁNÍ A VELIKONOČNÍ TRADICE NA VALAŠSKU.“  To k nám do školy zavítal sbor „Slavické cérky .“ Společně jsme si připomněli nejdůležitější události Velikonoc a celou školou se rozléhal zpěv Valašských písniček. Nechyběla ani soutěž o tatary, které upletli šikovní ogaři ze sboru. Děkujeme za pěkné dopoledne, které nám navodilo sváteční náladu.

                                                                                                                                    Mgr. Šárka Končická