Vánoční zvyky a tradice na Valašsku

Vánoční zvyky a tradice na Valašsku

Kde jinde něž na Kosence ve Valašských Kloboukách bychom mohli získat podrobné informace o tradicích a vánočních zvycích na Valašsku. Na tuto cestu za poznáním se v pátek 13.12. vydali naši druháčci.

Hodné tety dětem ukázaly, jak se dříve na chalupách žilo, seznámily je s tradicemi během adventu, svatými patrony od sv. Martina až po sv. Lucii, pranostikami,.... děti si vyzkoušely péct tradiční pečivo, vyrobit svíčku z vosku, ozdobit vánoční stromeček. Příjemné dopoledne bylo provoněné vůní linoucí se z pece, dobrým ovocným čajem a atmosféru blížících se svátků navozoval i padající sníh za oknem.

                                                                                                                Mgr. Hana Strnadová