Vánoční tradice, pečení a zdobení perníků s Diaklubem

Vánoční tradice, pečení a zdobení perníků s Diaklubem

Ve středu 22. 11. se v městské knihovně mohli naši páťáci seznámit s tetami z Diaklubu. Začala tak naše spolupráce.

Tety pro nás měly připraveno těsto a také upečené perníčky. Měli jsme tak možnost vyzkoušet zdobení a pečení perníků. Každý z nás dostal malý sáček se sněhem a mohl se pustit do práce. Zjistili jsme, že to vůbec není jednoduché a je k tomu potřeba trochu talentu. Zároveň jsme obdivovali, s jakou zručností zdobí perníky naše tety. Také pečení byla velká zábava, která bavila i kluky ze třídy. Nakoukli jsme do kuchyně, kde se perníky zdobily roztíráním sněhu do horké čokolády, to bylo velmi zajímavé. Děkujeme za pěkný zážitek a těšíme se na další setkání.

                                                                                                                                       Mgr. Šárka Končická