Vánoční koledování na 1. stupni

Vánoční koledování na 1. stupni

Stalo se už tradicí, že se na naší škole setkávají generace starších s malými. Tentokrát to bylo na vánočním koledování. Do školy zavítal sbor Slavičínské cérky.

Vyprávěly dětem o tom, jak se dřív slavily Vánoce, co za zvyky se dělalo a došlo také na zážitky z dětství, které už dnešní děti nemůžou zažít. Tety vyprávěly, jak psaly domácí úkoly při petrolejových lampách, jak viděly zlaté prasátko… Slavičínské cérky naučily děti valašské koledy, které byly doprovázené harmonikou. Společně jsme tak přivolali Vánoce, které už opravdu klepou na dveře. Spojení dvou generací vnímám jako opravdu dobré. Starší generace dostane od dětí novou energii a chuť do života a mladší generace zas může čerpat ze zkušeností starších. Vede to i k vzájemné úctě. Děkujeme za koledu a těšíme se na další společné setkání.

 

                                                                                                             Mgr. Šárka Končická