Valašská sportovní liga - přespolní běh

Valašská sportovní liga - přespolní běh

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 proběhlo ve Vlachovicích první kolo Valašské sportovní ligy. Jak bývá zvykem každý školní rok, soupeří mezi sebou 8 zákládních škol z blízkého okolí – Slavičín, Luhačovice, Valašské Klobouky, Brumov – Bylnice, Vlachovice, Nedašov, Štítná nad Vláří a Újezd. Úvodní disciplínou byl přespolní běh. Nešťastně pro nás začal závod mladších chlapců, kdy si Lukáš Hubáček přivodil zranění třísla a to mu nedovolilo v běhu pokračovat. Mladší holky Veronika Hurtová a Adéla Vrbová se umístily z 16 závodnic na pěkném 5. – 6. místě. Ve starší kategorii dívek si výborně vedla Jana Plášková, která skončila na 2. místě. I kluci ve starší kategorii předvedli skvělé výkony. Michal Šoman ještě v půlce závodu suverénně vedl, ale bohužel na trati mírně zabloudil. Přesto se mu ale podařilo soupeře dohnat a nakonec vybojoval 2. místo. František Kostka se představil také velmi dobře a ve vytrvalostním závodu obsadil 3. místo za již zmíněným Michalem Šomanem.

Všem sportovcům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

David Ptáček