Valašská sportovní liga - přespolní běh

Valašská sportovní liga - přespolní běh

Závody v přespolním běhu jsou jedinečné pro svoji náročnost, ale i krásu pohybu v přírodě. Nejinak tomu bylo i letos 4. 10. 2018, kdy se žáci ZŠ Slavičín – Vlára postavili na trať vytrvalostního závodu v přespolním běhu. Závodu ve Vlachovicích se účastnilo osm škol z přilehlého okolí. Naši školu v mladších a starších kategoriích reprezentovali: Petr Lukáš, František Kostka, Soňa Žáčková, Lenka Frolešová, Michal Šoman, Marcela Carbolová, Zuzana Šuráňová a Vojtěch Bařinka. Vytrvalecký tým naší školy obsadil v konečném měření hezké 5. místo. Díky individuální chybě na trati však mohlo být umístění o pár příček lepší. Z úspěchů jednotlivců je třeba vyzdvihnout čtvrté příčky Lenky Frolešové (7.C) a Vojtěcha Bařinky (9.C). Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Petr Malec