Valašská sportovní liga - atletika 1. stupeň

Valašská sportovní liga - atletika 1. stupeň

Slunné červnové dopoledne vyplnilo atletické klání žáků I. stupně v rámci Valašské sportovní ligy. Celá akce se odehrála na atletickém oválu u ZŠ Slavičín – Vlára. Osm škol z přilehlého okolí změřilo své síly v následujících atletických disciplínách: běh na 50 a 60 m, skok daleký, hod míčkem a závěrečné štafety. Žáci závodili ve dvou kategoriích: 1. – 3. třídy, 4. – 5. třídy. Naši školu v tradičním sportovním klání reprezentovali tyto dívky a chlapci: Ondřej Liška, Jan Milička, Sára Zichová, Jolana Valčíková, Adéla Vrbová, Andrea Kulíšková, Štěpán Šuráň, Nela Rašková, Fojtů Dominik, Štěpán Šimoník a Lucie Janáčková. Kolektivním výkonem atletické klání ovládla ZŠ Luhačovice, na místě druhém se umístila ZŠ Valašské Klobouky a na krásném třetím místě skončili atleti z naší školy. V bězích na 50 a 60 m je třeba vyzdvihnout výkony Sáry Zichové (1. místo), Adély Vrbové (1. místo) a Dominika Fojtů (2. místo). V hodu míčkem si individuální ocenění vysloužil Štěpán Šuráň a Ondřej Liška (oba 3. místo). Kolektivním výkonem si pochvalu zaslouží štafeta naší školy, která zvítězila nad ostatními soupeři a obsadila tak krásné první místo. Celé atletické dopoledne se neslo v duchu fair play a příkladných sportovních výkonů malých atletických nadějí. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Mgr. Petr Malec

Ing. David Ptáček