Valašská sportovní liga – 3. místo ve florbale

Valašská sportovní liga – 3. místo ve florbale

V rámci Valašské sportovní ligy proběhl ve sportovní hale ve Slavičíně florbalový turnaj, kterého se každoročně účastní 8 základních škol z blízkého okolí – Luhačovice, Valašské Klobouky, Štítná nad Vláří, Vlachovice, Újezd, Nedašov, Brumov - Bylnice a domácí tým ZŠ Slavičín – Vlára. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým. Naši florbalisté postoupili do semifinálových bojů díky skvělým výkonům ve skupině, kdy porazili Luhačovice 2:0, Nedašov 3:1 a s Valašskými Klobouky remizovali 1:1. O postup do finále jsme se utkali se Štítnou. V 5. minutě jsme se ujali vedení 1:0 a hráli jsme velmi dobře. Soupeře jsme neustále dostávali pod tlak a vytvořili jsme si spoustu šancí. V závěru ale přišel nešťastný moment, kdy se soupeři z brejku podařilo vyrovnat. O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté. V utkání o 3. místo nás čekal těžký soupeř z Valašských Klobouk. Zápas jsme zvládli na výbornou, kdy jsme po brankách Radima Hamalčíka a Jana Konečného zvítězili 2:0. Třetí místo v silné konkurenci je pro nás úspěchem. Děkujeme všem za bojovnost a nasazení. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Naši školu reprezentovali Radim Hamalčík, Daniel Švehlák, Michal Šoman, Jindřich Saňák, Radek Šedivý, Michal Janšta, David Janšta, Jan Konečný a Jakub Jandl.

David Ptáček