Valašská hudební výchova

Valašská hudební výchova

V úterý 24. 4. 2018 se do naší školy přišly podívat „SLAVICKÉ CÉRKY“.

Je to sbor, který se skládá z cérek, také tří ogarů a zpívá valašské a lidové písničky. Snaží se držet a připomínat valašské tradice, a tak přišli všichni oblečeni ve valašském kroji. V obou pátých třídách tak byla „Valašská hudební výchova“. Žáci společně se sborem zpívali valašské písničky, dozvěděli se nové věci o řemeslech a naučili se význam neznámých starých slov.  Zpěváci zase zavzpomínali na dobu, kdy oni chodili do školy a na učitele, kteří je učili. Celé dopoledne vládla dobrá nálada a žáci si měli možnost uvědomit, jak je písnička v životě člověka důležitá. V závěru hodiny zase žáci zpívali moderní píseň, která je vlastní dnešní době. Opět se potvrdilo, že se učíme navzájem.
                                                                                                                       Mgr. Šárka Končická