Učíme se navzájem

Učíme se navzájem

Na Velikonoce si každý rád ochutná něco dobrého. My páťáci jsme se na pomoc našim maminkám připravovali už ve škole, kdy ve středu 28. 3. za námi opět přišly tety z Diaklubu.

Celé setkání probíhalo tentokrát ve školní jídelně. Proč? No učili jsme se péct jidáše. Tety s sebou přinesly krásně nakynuté těsto a každý žák dostal svůj kousek, ze kterého si mohl podle předlohy vymodelovat výrobek. Tety nám pomáhaly a ukazovaly různé způsoby, jak těsto zpracovat. Každý z nás si výsledné dílo ozdobil rozinkami, čokoládou, ořechy a podepsané položil na plech. Dál naše výrobky putovaly do trouby a hodné paní kuchařky nám je upekly. Čas čekání na voňavé jidáše jsme si zpříjemnili vyprávěním o zvycích a tradicích Velikonoc. Děkujeme za příjemně prožitý den, který opět ukázal, že spolupráce dvou generací je opravdu přínosem pro nás všechny. 

                                                                                                                                       Mgr. Šárka Končická