TVOŘIVÉ DÍLNY PRO „PÁŤÁKY“

TVOŘIVÉ DÍLNY PRO „PÁŤÁKY“

Ve čtvrtek 7. 12. se na naši školu přišli podívat žáci 5. ročníku ZŠ MALÉ POLE.

Společně jsme se přivítali v nové jídelně, kde na začátku promluvil pan ředitel. Proběhlo rozlosování našich nových kamarádů a celá akce mohla odstartovat. Společně jsme nahlédli do všech prostor školy, a co bylo nejdůležitější – prožili jsme 4 hodiny zábavného učení. První hodinu jsme navštívili výtvarnou dílnu – tady jsme si z hlíny vyrobili anděla, kterého po upečení dostaneme na památku. Druhá hodina byla věnována chemickým pokusům – ty byly určitě nejzajímavější, protože jsme je mnozí zkoušeli úplně poprvé.  Obarvit křídy, výroba duhy, kouzlení písma, nafouknutí balonku jiným způsobem než známe, výroba barevné baňky, to všechno bylo velmi zábavné -  podařilo se to každému z nás. Třetí hodinu jsme zpívali vánoční písničky, skládali jsme puzzle -  portrét hudebních skladatelů a jméno, které jsme luštili z podpisu každého z nich. Poslední hodina byla věnována anglickému jazyku, ta probíhala v nové učebně. Tady jsme si zahráli pexeso, procvičili vánoční slovní zásobu, doplnili jsme text anglické písně, která na závěr hodiny zazněla. Ukončení celé akce proběhlo v tělocvičně, kde jsme si společně mohli zasportovat před úplným závěrem. Každý z nás si odnesl pamětný list, úžasnou náladu a hromadu společných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Toto setkání bylo první, ale ne poslední, protože hned po novém roce chystáme další společnou akci. Jakou? Nechte se překvapit, o tom zase příště.

                                                                                                                                       Třídní učitelky 5. tříd