„Stařenka Morava vypráví“

„Stařenka Morava vypráví“

S hudebně – národopisným programem „ Stařenka Morava vypráví“ nám v pondělí 5. 11. zpestřil hodinu HV pedagog, hudební teoretik a folklorista Mgr. Petr Drkula PhD.

S vakem plných hudebních nástrojů zavítal do druhých tříd. Žákům poutavým způsobem představil pradávné dění v našem kraji, písně, hrál na různé dechové či drnkací nástroje, na které se kdysi hrávalo, jako je koncovka, kobza, dvojačka, grumle a pastýřská píšťala. Děti si je mohly i vyzkoušet a společně vytvořily melodie starých moravských písní. Byla to příjemně strávená hodina s něčím novým, co ještě doposud neviděly a za tento zážitek děkujeme.

                                                                                                                         Mgr. Věra Dorúšková