Sportovní liga ZŠ - Minikopaná

Sportovní liga ZŠ - Minikopaná

Dne 24.4.2019 jsme se zúčastnili okresního kola v minikopané. Tento turnaj organizovala místní škola 2. ZŠ Napajedla, a proto se hrálo na místní umělé trávě. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 škol, které byly rozděleny do dvou skupin po 4 týmech formou losování. Naši školu reprezentovalo těchto 9 žáků - Vaculová Ludmila  9.A,
Bařinka Vojtěch  9.C, Bureš Michal  9.B, Ščuglík Adam  9.C, Kostka František  7.C, Lukáš Petr  7.B, Bor Jakub  9.B, Kalík Martin  9.A a Šoman Michal  8.B.
První zápas ve skupině nás čekal proti domácí škole 2. ZŠ napajedla, která se jevila jako hratelný soupeř. Bohužel, díky dvěma nešťastným brankám a jednoho zaváhání našeho obránce, jsme jim věnovali zadarmo všechny 3 goly. Přesto, že jsme v zápase vedli, tak jsme nakonec prohráli 3:2. Druhý zápas byl opět s místní školou 1. ZŠ Napajedla, která turnaj vzala jako dovolenou a díky přístupu utržili od všech týmů ve skupině debakl (od nás 6-1). Poslední zápas ve skupině byl s kvalitním protivníkem ze ZŠ Komenského. Kdybychom vyhráli, měli jsme naději skončit ještě na prvním místě. Naši žáci k tomu i tak přistoupili a první poločas jsme vedli 1:0. Druhý poločas ovšem soupeř a dvěma rychlými brankami zápas otočil. Vedení si pak až do konce uhlídal a nám nezbylo než smolně vzít nakonec až 3. místo ve skupině.
Následovaly duely o konečné umístění, kde se hrálo systémem 1-1, 2-2, 3-3, 4-4.  Tím pádem jsme hráli o celkové 5. místo proti škole ZŠ Trávníky Otrokovice, která byla snadný soupeř a po výsledku 7-0 jsme brali konečné 5. místo. 
Všechny naše žáky musím za výkony pochválit, především pak Jakuba Bora, který mě svým výkonem mile překvapil. Škoda jen, že se od nás ve skupině odklonilo štěstí. Určitě jsme si zasloužili skončit na vyšších příčkách. Ale takový je sport.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Mgr. Daniel Kořenek