Soutěž Rubikova kostka

Soutěž Rubikova kostka

Rubikova kostka byla poprvé vyrobena v roce 1974, avšak její oblíbenost trvá dodnes. I z tohoto důvodu se třída 4. A rozhodla ve čtvrtek 19. 5. 2022 uspořádat soutěž O nejrychlejší poskládání Rubikovy kostky.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V kategorii A měli žáci 1. a 2. ročníku za úkol složit alespoň jednu stranu Rubikovy kostky. Těžší úkol pak čekal na soutěžící kategorie B, tedy žáky 3. a 4. ročníku. Rubikova kostka byla promíchána zkušeným hráčem, pro každého soutěžícího vždy stejně a jejich úkolem bylo složit kostku celou. 

Zasloužené první místo v kategorii A získala Karolína Staníková. Jako jediné ze všech soutěžících této kategorie se jí podařilo složit nejenom jednu stranu, ale také celou kostku. 

V kategorii B se nejlepším a nejrychlejším soutěžícím stal Daniel Šegát (4. B), který složil kostku v čase 45:34. Druhé místo obsadil žák 3. B Oskar Überall s časem 49:56 a poslední vítězné místo s časem 52:03 zaujal Jakub Tyleček ze 4. A. 

Obrovské díky patří žákům 4. A, kteří celou soutěž zorganizovali. 


                                                                                                   Mgr. Mirka Húšťová