Slavnost Slabikáře v 1.C

Slavnost Slabikáře v 1.C

Právě s novým rokem nastal slavnostní okamžik pro „prvňáky“, protože jim byla předána jejich první kniha – Slabikář. Od září poznávali tvary písmen, učili se je spojovat a číst, prošli spoustu úkolů, her a dramatického pojetí písmen. Všichni jsou připraveni začít číst věty.

 Slavnostní den začal šesti úkoly, kde žáci prokazovali zdatnost čtení a porozumění slov. Za každý úkol dostali klíč a po splnění všech úkolů získali volnou cestu k zachránění princezny. Osvobození se podařilo a princezna tak mohla přijít dětem poděkovat a předat Slabikáře. Celý den jsme si společně užili a teď se těšíme na zajímavé příběhy, které už si sami přečteme a také na nádherné ilustrace. Každý z nás se může právem pochválit: „Teď už jsem čtenář!“

 

                                                                                                                          Mgr. Šárka Končická