Slavičín, moje město - projekt 6. ročníku

Slavičín, moje město - projekt 6. ročníku

V pátek 3. května prožili šesťáci v rámci projektového vyučování „Slavičín – moje město“ neobyčejné dopoledne.

Rozlosované skupiny žáků se vydaly do města. Žáci navštívili nejstarší budovu ve městě - kostel sv. Vojtěcha včetně jeho zvonice i věže a také přilehlý hřbitov, kde se dozvěděli podrobnosti o osudech amerických letců a obětí ze 2. světové války. V Nadaci Jana Pivečky viděli a vyslechli spoustu zajímavého o tomto místním rodákovi a o jeho přátelství s Tomášem Baťou. Na Záložně si prohlédli rozlehlou stropní fresku, na Městském úřadě pan tajemník objasnil chod a správu města a provedl žáky budovou radnice. Dozvěděli se i o historii dalších budov ve městě a seznámili se s umístěním pamětních desek věnovaným významným osobnostem města. I když mnozí zde bydlí od narození, některá místa navštívili poprvé a zjistili, že Slavičín je zajímavé město.

 

                                                                                                                             Mgr. Naděžda Zemánková