Slavičánek zahájil soustředěním

Slavičánek zahájil soustředěním

Přestože současná doba nepřeje společným akcím, na jednu se děti z folklorního souboru Slavičánek těšily. V pátek 19. listopadu prožily celý den na společném soustředění v Ekocentru Veronica v Hostětíně.


Letos se do Slavičánku přihlásilo 30 dětí z prvních až čtvrtých tříd. Starší z nich už věděly, co je na soustředění čeká, a mladší se těšily, že prožijí něco nového a dosud nepoznaného. Na úvod proběhlo testování dětí i paní učitelek. Program soustředění náročný na přípravu byl naplněný činnostmi až do poslední chvilky. Děti toho zvládly opravdu hodně. Kromě tanečků, písniček a koled vytvořily také dárky pro své rodiče nebo sourozence. Během dne byl nutný i odpočinek a zábava, a tak zažily i hledání hostětínských skřítků. Výborná nálada, se kterou Slavičánek soustředění ukončil, byla dobrým příslibem do jeho další činnosti.

                                                                                             Mgr. Miroslava Zálešáková, Mgr. Hana Strnadová